Діабет – нестримно зростаюча епідемія, але зміна способу життя може запобігти катастрофі!

Діабет – це хронічне захворювання, при якому підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну або ж організм не може ефективно використовувати вироблений інсулін. Основною ознакою захворювання є стійке підвищення рівня цукру в крові.

Тому для діагностики цукрового діабету одним із інформативних методів є визначення рівня глюкози в крові.

Кількість випадків і поширеність цукрового діабету зростають протягом останніх кількох десятиліть. Сьогодні діагноз цукровий діабет, на жаль, не рідкість. Однак досягнення медицини, засновані на постійному вивченні цього захворювання, дозволяють хворим на цукровий діабет вести нормальне життя, повноцінно працювати.

Основні симптоми діабету:

• Надмірне сечовиділення;
  • Спрага;
  • Постійне відчуття голоду;
  • Втрата ваги;
  • Постійне відчуття втоми;
  • Погіршення зору.

Поради щодо профілактики діабету

• Правильно харчуйтеся. Споживайте їжу з низьким вмістом жиру, з більшою кількістю рослинних волокон. Не створюйте великі навантаження на підшлункову залозу. Харчуйтеся маленькими порціями суворо через 4 години. Це кращий спосіб забезпечити кров необхідною кількістю інсуліну для переварювання їжі.
  • Не вживайте цукор і сіль. Навіть дуже мала кількість з’їденого цукру може суттєво підняти його рівень у крові. А солона їжа різко підвищує кров’яний тиск.
  • Слідкуйте за своєю вагою.
  • Займайтеся спортом. Заняття легкими фізичними вправами не менше 5 разів у тиждень, знижують ступінь ризику захворіти цукровим діабетом на 50 %.
  • Вживайте вітаміни.
  • Уникайте стресів.
  • Стежте за рівнем глюкози в крові.
  • Не зловживайте алкоголем та відмовтесь від тютюну.

При перших ознаках захворювання звертайтесь до свого сімейного лікаря.

Будьте пильними до свого здоров’я! Бережіть себе!

Фельдшер санітарний відділення

епідеміологічного нагляду (спостереження)

та профілактики неінфекційних захворювань

Снятинського відділу Коломийського районного відділу