Міста Героїв – там де народжується сміливість! Річниця звільнення українських міст від російської окупації
Кінець березня - початок квітня – перша річниця визволення українських міст від російських загарбників…
Повномасштабне збройне вторгнення російської федерації на територію України 24 лютого 2022 року стало логічним продовженням загарбницької війни проти України, яку москва розпочала дев’ять років тому з окупації Криму.
Єдність українців, зусилля усіх, хто захищав державу чи допомагав це робити, забезпечила успіх захисту держави з перших годин 24 лютого. Волонтери, журналісти, транспортники і багато інших людей брали участь у забезпеченні оборонців, допомагали постраждалим та нужденним, викривали позиції окупанта, привертали увагу світу до України усіма можливими способами тощо. Від перших годин повномасштабного вторгнення війна для українців стала справді народною війною, наші міста стали містами героїв, наші села стали селами героїв – людей, які допомагали вистояти одне одному і державі.
Річниця початку визволення українських територій – це свідчення вражаючих успіхів наших сил оборони в бою зі значно переважаючим по чисельності та забезпеченості противником, безпрецедентної сили духу Українського народу, його стійкості, сміливості, єдності у боротьбі з підступним ворогом.
Буча, Ірпінь, Гостомель – міста, які першими зустріли велику війну та назавжди закарбувались в генетичній пам’яті українців як місця, де на початку повномасштабного вторгнення точилися запеклі бої з ворогом, російські окупанти чинили масові вбивства цивільного населення, знущалися над людьми, займалися тотальною руйнацією.
Та попри надважкі випробування, вони та інші населені пункти не лише вистояли, а й стали щитами для столиці нашої держави, не давши ворогу можливість окупувати Київ. У березні 2022 року за рішенням Президента України цим містам було присвоєну почесну відзнаку «Місто-герой».
Говорячи про звільнення Півночі, не забуваємо про те, що оборона нашої держави тривала на багатьох «гарячих» напрямках – героїчна оборона на Харківщині і на Донбасі, на Херсонщині та Миколаївщині, на землі і на морі… Кожне місто Сумщини зробило свій внесок у визвольну ходу України та надихнуло інших боротися.
В той час, коли відважні українці боронились від окупантів в прифронтових зонах та зонах ведення активних бойових дій, інші області, міста, громади забезпечували їм надійний тил. Не є виключенням і Заболотівська територіальна громада, яка з перших днів війни надала прихосток більше ніж 2000 внутрішньо переміщених осіб. З патріотичним настроєм жителі громади, як дорослі, так і діти, плели маскувальні сітки, волонтерили, готували смаколики для військовослужбовців та внутрішньо переміщених осіб, проводили збори коштів та гуманітарної допомоги на потреби військових, робили все що було в їх силах для підвищення обороноздатності держави.
Ми витримали! Ми вивільнили свої міста і сьогодні продовжуємо боротьбу за окуповані землі. Ворог вже в ті дні відчув, що таке українська лють та сила. Ми не здалися і показали усьому світу, що Україна єдина, а її народ – непереможний!
Пам’ятаємо про міста, в яких народжувалася наша сміливість!
Не забудемо подвиги та мужність наших Героїв!
Пишаємося нашою єдністю!
Слава Україні!