До уваги аграріїв: щодо заборони експорту з України до країн ЄС сільськогосподарської продукції, яка містить хлорпірифос

  • 627

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області нагадує:  в 2020 році набули чинності зміни в європейському законодавстві, які заборонили використання препаратів з діючою речовиною хлорпірифос і хлорпірифос-метил.

Заборона ЄС стосується сільськогосподарської продукції, яка містить залишки цих речовин більше 0,01 мг/кг. Тобто, на територію Євросоюзу забороняється експортувати продукцію, в якій вміст хлорпірифосу та хлорпірифос-метилу перевищує вказаний показник.

В Україні ж з січня 2022 року набув чинності наказ МОЗ № 960 «Про затвердження максимально допустимих рівнів (МДР) вмісту хлорпірифосу та хлорпірифос-метилу у сільськогосподарській продукції та харчових продуктах та Змін до Гігієнічних нормативів і регламентів безпечного застосування пестицидів і агрохімікатів».

Відповідно до нього, максимально допустимі рівні вмісту даних речовин в сільгосппродукції та харчових продуктах зменшили до кількості 0,01 мг/кг, що дорівнює тим нормам, які встановлені в ЄС.

Як відомо, в Україні препарати на основі хлорпірифосу і хлорпірифос-метилу активно використовуються для обробки посівів більшості культур.

Хлорпірифос – діюча речовина багатьох інсектицидів широкого спектру дії. Це контактний інсектицид призначений для знищення чималого спектру шкідливих комах і кліщів – потрапляючи в організм комахи через дихальні шляхи, паралізує її нервову систему.

Необхідно також пам’ятати про негативний вплив даної речовини на здоров'я людей і навколишнє середовище.

 

Враховуючи вищенаведене, з метою уникнення проблем під час збуту сільськогосподарської продукції, як на зовнішньому так і на внутрішньому ринках, рекомендуємо утриматись від використання пестицидів з діючою речовиною хлорпірифос та хлорпірифос-метил.

Фото без опису