Інформація щодо захворюваності на грип та ГРВІ на території Заболотівської територіальної громади

За даними щотижневого епідеміологічного моніторингу за 19-ий тиждень 2023 року на території Заболотівської громади на ГРВІ захворіло 18 мешканців, показник на 100 тисяч населення становить 90,14. Перевищення епідпорогу немає. У порівнянні з 18-м тижнем 2023 року захворюваність знизилась на 37,9%.

За тиждень захворіло 7 дітей до 17 років, що становить 38,9% від загальної кількості хворих. У порівнянні з 18-м тижнем 2023 року захворюваність серед дітей до 17 років знизилась на 3 випадки (30,0%).  Серед захворілих дітей найбільше у віковій категорії 5-14 років (71,4%).

Випадків грипу за тиждень не зареєстровано.

Летальних випадків від ускладнень грипу та ГРВІ не зареєстровано.

Нагадую, що грип легко передається від людини до людини. Хворий на грип виділяє віруси під час кашлю, чхання або просто під час розмови. Здорова людина може заразитися грипом під час розмови з хворим, а також торкаючись різних предметів, на які потрапили віруси від хворого, — дверних ручок, столів, клавіатури тощо. Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для інших протягом усього періоду прояву симптомів — це, в середньому, сім днів.

Профілактика грипу:

вакцинація (вакцинуватися від грипу можна впродовж усього епідсезону);

уникайте контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;

обмежте відвідування місць великого скупчення людей;

часто провітрюйте приміщення;

часто мийте руки з милом;

не торкайтеся очей, носа, рота немитими руками;

уникайте обіймів, поцілунків і рукостискань з хворими людьми;

прикривайте ніс і рот під час чхання або кашлю одноразовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути.