Чим небезпечне бактеріоносійство?!

Фото без описуБактеріоносійство (або бацилоносійство) — це перебування в організмі людини або тварини і виділення з нього збудників заразних захворювань без наявності видимих проявів хвороби.

Людина може бути носієм збудників черевного тифу, паратифів, сальмонельозу, ешерихіозу, дифтерії, носієм стрептококів, стафілококів тощо.

Звичайно бактеріоносійство спостерігається певний час після перенесеного захворювання, іноді воно буває у клінічно здорових людей, хоча часто є відображенням стертої форми хвороби.

Розрізняють три категорії бактеріоносійства: 1) гостре, що характеризується виділенням збудника інфекції після перенесеної інфекції протягом не більше 3 міс (має епідеміологічне значення при дифтерії, менінгококовій інфекції, скарлатині); 2) хронічне, що характеризується виділенням збудника інфекції протягом 3 міс і більше (спостерігається при тифопаратифозних захворюваннях); 3) транзиторне, тобто короткочасне, найчастіше однократне (може спостерігатися щодо збудників холери, дизентерії, менінгококової інфекції).

Бактеріоносійство епідеміологічно небезпечне для оточення, бо саме здорові носії легко можуть поширювати захворювання.

Бактеріоносії виділяють у зовнішнє середовище меншу кількість збудників порівняно із хворими з клінічно вираженою інфекцією, однак вони становлять небезпеку з точки зору джерел розповсюдження інфекції.

Особливо небезпечно таке носійство серед медичних працівників, оскільки вони можуть стати джерелом внутрішньолікарняних інфекцій, серед робітників закладів громадського харчування, особливо в дитячих колективах, оскільки при попаданні мікробів на їжу вони можуть бути причиною харчових токсикоінфекцій (так званих харчових отруєнь).

Саме бактеріоносії в основному стають причиною спалахів гострих кишкових інфекціях в організованих колективах.

У боротьбі з бактеріоносійством основне значення має:

• своєчасна госпіталізація при інфекційних захворюваннях та підозрі на них та раціональне лікування;

• облік і періодичне обстеження осіб, що перенесли інфекційні захворювання, та тих, що були в контакті з ними;

• систематичне обстеження на бактеріоносійство працівників підприємств громадського харчування, водопостачання, дитячих і лікувальних педіатричних закладів тощо, тобто проведення обов’язкових профілактичних медоглядів працюючого населення.

Обстеження на носійство збудників інфекційних захворювань та наявність гельмінтозів можна пройти в мікробіологічній лабораторії Снятинського відділу Коломийського районного відділу за адресою м. Снятин, вул. Кобринських, б. 20.