ДО ВІДОМА ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (далі - УВКБ ООН) - глобальна організація, створена для допомоги біженцям, вимушено переміщеним особам та особам без громадянства.

Фото без описуБО Міжнародний фонд охорони здоров’я та навколишнього середовища «Регіон Карпат» (NEEKA), що є виконавчим партнером УВКБ ООН та реалізовує проєкт «Захист осіб без громадянства та осіб під ризиком безгромадянства у Закарпатській, Львівській, Чернівецькій, Івано-Франківській областях».

Метою проєкту є допомога та сприяння особам, які перебувають під ризиком втрати громадянства, запобігання проявів дискримінації зазначеної категорії осіб.

Основним завданням проєкту є надання безоплатної правової допомоги та здійснення супроводу у разі:

- необхідності підтвердження належності до громадянства України з метою отримання паспорта громадянина України;

- звернення до суду про встановлення фактів, що мають юридичне значення                                 (встановлення факту народження, факту постійного проживання на території України, тощо);

- втрати, знищення, пошкодження свідоцтва про народження та/або медичного свідоцтва особи;

- відмови уповноважених органів у видачі паспорта громадянина України, свідоцтва про народження.

В рамках проєкту також здійснюється соціальний супровід у разі необхідності:

•  отримання податкових кодів;
  •  реєстрації місця проживання;
  •  підписання декларацій з лікарями сімейної медицини;
  •  оформлення пенсій;
  •  соціальних виплат тощо.

Для отримання безоплатної правової допомоги у вищезазначених випадках рекомендуємо звертатися до БО Міжнародного фонду охорони здоров’я та навколишнього середовища «Регіон Карпат» (NEEKA) (м. Коломия), що знаходиться за адресою: проспект Михайла Грушевського, 70, Коломия, Івано-Франківська область.

Адвокат

Іван Грица