Патронатна сім’я – порятунок для дитини!

  • 84

Якщо Ви – подружжя з досвідом виховання власних, уже повнолітніх дітей, проживаєте на спільній житловій площі, маєте час і любите працювати з дітьми, пропонуємо нову роботу – сімейний патронат.

Патронат над дитиною – це комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Метою патронату над дитиною є: забезпечення прав на виховання в сімейному середовищі дитини, яка через складні життєві обставини не може проживати разом зі своїми біологічними батьками або іншими законними представниками, надання комплексу послуг дитині у відповідності до її найкращих інтересів в період подолання її сім’єю складних життєвих обставин, надання комплексу послуг сім’ї дитини, спрямованих на повернення дитини в сім’ю, пошук, за необхідності, найбільш оптимальної форми влаштування дитини.

Патронатним вихователем може бути повнолітня особа, яка:

• є громадянином України;

• має досвід виховання дітей;

• має відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні;

• спільно з добровільним помічником пройшла курси професійної підготовки за спеціальною програмою підготовки кандидатів у патронатні вихователі;

• зі згоди всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають у помешканні, уклала договір про надання послуги з патронату з відповідним органом опіки та піклування.

Патронатний вихователь не може поєднувати надання послуги патронату над дитиною з іншими видами діяльності, які перешкоджатимуть якісному виконанню умов договору про патронат над дитиною (це професійна діяльність).

Діти, які можуть потребувати послуги патронату:

• новонароджені діти, від яких відмовились батьки;

• підкинуті, безпритульні діти;

• діти з сімей, в яких існує загроза їх життю та здоров’ю;

• діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;

• діти, батьки або особи, які їх заміняють, померли, пропали безвісті;

• діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім'ї або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них.

У порядку, визначеним Кабінетом Міністрів України оплата послуг патронатного вихователя нараховується у розмірі п’яти прожиткових мінімумів. Для працездатних осіб це 2684*5= 13420 грн. 

Також патронатні батьки отримують соціальну допомогу на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя у розмірі двох прожиткових мінімумів відповідно до віку: 

- діти віком до 6 років 2272*2,5=5680 грн;

- діти віком від 6 до 18 років 2833*2,5=7082,50 грн.

Враховуючи нинішню ситуацію в Україні, послуга сімейного патронату набуває ще більшої актуальності.

Що це дасть для дитини: безпеку, догляд, виховання та реабілітацію дитини в умовах сім’ї, підтримане спілкування з рідними; а в разі неможливості повернення до біологічної родини – пошук для дитини нової сім’ї.

Що це дасть батькам дитини: можливість усунути складні життєві обставини, вирішити наявні проблеми, отримати професійний соціальний супровід, що загалом сприятиме підвищенню батьківського потенціалу та воз’єднанню родини.

Якщо Ви не байдужі до долі дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах,  маєте бажання та всі умови у наданні послуги патронату над дитиною,   звертайтеся за консультацією та допомогою в оформленні відповідних документів до відділу соціального забезпечення населення та захисту прав дітей Заболотівської селищної ради,  за адресою: селище Заболотів, вул. Богдана Хмельницького, 6, І поверх, кабінет № 2

Фото без опису