10 ГРУДНЯ ВІДЗНАЧАЮТЬ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПРАВ ЛЮДИНИ

  • 148

Саме цей день у 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини. Вона стала першим універсальним міжнародним актом з прав людини, що проголошує цивільні та політичні права і свободи особистості - рівність усіх перед законом, право кожного на свободу і особисту недоторканність, свободу совісті та інші. У Декларації також заявлено, що всі люди мають рівні права, які не залежать від їхньої раси, держави, мови, релігії тощо.

Загальною декларацією прав людини започатковано процес створення систем міжнародних стандартів у галузі прав людини, набутих ними універсального характеру. Цей день щорічно проходить під певним гаслом, зокрема: «Право на життя», «Людська гідність та справедливість для всіх нас», «Недискримінація», «Правозахисники в нашому світі, що борються за викорінення дискримінації», «Вшановуємо права людини!», «Мій голос має значення», «20 років боротьби за ваші права», «Права людини 365 днів у році», «Борис за чиїсь права сьогодні!» та інші.

Ще одним міжнародним актом, покликаним гарантувати захист прав людини, є Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод. Україна, будучи державою-членом Ради Європи, 17 липня 1997 року ратифікувала Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та Протоколи до неї. Відповідно до преамбули Конвенції вона має на меті забезпечити загальне та ефективне визнання прав людини, проголошених Генеральною Асамблеєю ООН у Загальній декларації прав людини.

На сьогоднішній день одним із найстрашніших злочинів проти українського народу є Голодомор 1932-1933 років, вчинений радянською владою, який винищив голодом від 4 млн до 10 млн українців. Тепер, коли з 24 лютого 2022 року Російська Федерація веде проти нашої держави відкриту повномасштабну війну, пам’ять про Голодомор та радянські злочини проти українського народу набуває ще більшого значення у світовому російському вторгненні та новій спробі стерти українську національну ідентичність. Тому сьогодні, як ніколи, людство не має згуртуватися для досягнення спільної мети – захисту прав людини та створення сприятливих та безпечних умов життя в нашому світі.

Фото без опису