Відкриття меморіальної дошки пам'яті Героям Небесної Сотні у селі Шевченкове

  • 1359

Фото без опису18 лютого 2018 року, у прощену неділю, у с. Шевченкове відбулося відкриття та освячення меморіальної дошки пам'яті Героям Небесної Сотні, які поклали своє життя на жертовний вівтар за краще майбутнє України, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободу людини, адже уже минає четверта річниця від тих трагічних і героїчних подій на Майдані.

Протягом лютневих подій 2014 року відійшли у вічність найкращі люди України, люди високого духу. Вони не були героями, вони були звичайними людьми. І в останню мить віддали нам найдорожче – своє життя. За нас віддали, аби ми жили. І стали Героями. З вдячності за безцінний подвиг та для увіковічнення пам’яті Героїв,  у приміщенні сільського клубу зібралися представники Заболотівської об’єднаної територіальної громади, місцева влада, представники духовенства, депутати, педагоги, медики, молодь, діти та всі свідомі і небайдужі жителі села, щоб відкрити пам’ятну меморіальну дошку, яка кожному нагадуватиме про цих людей й заставлятиме усвідомити відповідальність за долю країни, за її майбутнє. Кошти на виготовлення пам'ятної дошки надали підприємець Василь Павлінець та бібліотекар Марія Михнюк.

Боже слово промовив до усіх присутніх настоятель місцевого храму святого архистратига Михаїла о. Андрій, який відслужив поминальну панахиду за загиблими Героями України. Хвилиною мовчання присутні пом'янули тих людей, яких було вбито в мирний час ХХІ століття.

З повагою до слова було запрошено шановного гостя Василя Степановича Гаврилюка,  -   радника селищного голови Заболотівської ОТГ.   

Сергій Палійчук, виконуючий обов'язки старости Шевченківського старостинського округу, повідав присутнім ряд історичних фактів про події Майдану.

Описати, а тим більше відчути глибину трагедії і болю, які впали невимовним тягарем на Україну, нині не під силу нікому. Гіркі події сьогодення не могли залишити байдужими й активних читачів бібліотеки, які зворушливо декламували вірші про лютневі події 2014-го. На очах кожного виступаючого були сльози болю і жалю.

Імена героїв навіки закарбуються у новітні історії нашої держави, а їхні хоробрість і жертовність - уже увіковічнені в численних документальних та художніх творах, піснях, відеороликах. “Пливе кача…”, “Небесну Сотню Господи прийми”, "Ангели Майдану", "Заплакало небо", "Мамо, не плач", - такі відеоролики та пісні презентували для присутніх на відкритті меморіальної дошки.

Світла пам'ять кожному, чиє життя обірвалося в серці української столиці. Всім тим, хто не дожив кілька днів до весни. Не забувамо тих, хто не пошкодував життя заради нашого мабутнього! Спасибі всім, хто відстояв Майдан, за яскравий приклад мужності, сили духу, чесності і патріотизму!

Хай пам'ять про Небесну Сотню згуртує нас живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

Фото без описуФото без опису