Психологічна реабілітація учасників АТО

  • 633

   Фото без опису   Багато бійців повертається із зони АТО з величезним  багажем психологічних переживань, які пов'язані з бойовими діями  на території проведення антитерористичної операції.  Їм дуже важко пристосуватися до мирного життя. Задля здійснення заходів щодо психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 27.12.2017р. № 1057 «Про затвердження Порядку проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції».

       Метою психологічної реабілітації є збереження або відновлення фізичного та психологічного здоров’я, зниження частоти та тяжкості перенесених бойових дій,гострих стресових реакцій,запобігання інвалідності, профілактика агресивної та само руйнівної поведінки.

       Реабілітація передбачає надання таких послуг: психологічна діагностика, інформування, консультування, психологічна підтримка та супроводження, психотерапія, групова робота.

     Послуги з психологічної реабілітації надаються окремо або в комплексі з іншими оздоровчими, фізкультурно-спортивними, санаторно-курортними, медико-психологічними та соціальними послугами.

         Порядком визначено, що психологічна реабілітація учасників АТО відбувається за кошти державного бюджету - за такою ж схемою, як і санаторно-курортне лікування.

        Замовник послуг – органи соціального захисту, а виконавці – відповідальні лікувальні заклади, санаторії тощо.

        Щоб пройти психологічну реабілітацію, в особи має бути належним чином встановлений статус учасника бойових дій, отриманий під час проведення АТО. Тобто, окрім посвідчення УБД, треба надати копію довідки про безпосередню участь в АТО.

            Для отримання реабілітаційних послуг  учасник АТО або його законний представник повинен  із заявою звернутися до управління  соціального захисту населення за адресою м.Снятин, вул. Шевченка,4, кабінет № 13, телефон для довідок  25063.