Звернення Заболотівської об’єднаної територіальної громади до жителів сіл Хлібичин, Борщів, Борщівська Турка

  • 1028

Шановні краяни!

Фото без описуПочинаючи із 2015 року в Україні розпочалася децентралізація влади. Ця реформа є надзвичайно важливою для майбутнього України.

Йде процес створення спроможних громад для більш повного задоволення потреб населення.на даний час на території України створено понад 700 об’єднаних громад, а в Івано-Франківській області – 23. Їх бюджети в середньому зросли за останні три роки у 3-7 рази.

Реформа дає можливість розпочати вирішення на місцях, тих проблем, які не вирішувалися роками. Саме з цією метою жителі населених пунктів Рудниківської, Ганьківської, Шевченківської, Олешківської, Іллінецької, Троїцької, Тростянецької сільських рад та Заболотівської селищної ради у грудні 2017 року утворили Заболотівську селищну об’єднану територіальну громаду у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2015 року  №214, добре усвідомлюючи, що саме шляхом  децентралізації йдуть цивілізовані країни світу.

Наше звернення до жителів населених пунктів Борщівської сільської ради мотивовано тим, що згідно вище згаданої постанови Кабінету Міністрів, Борщівська сільська рада із селами Хлібичин, Борщів та Борщівська Турка віднесена до Заболотівської об’єднаної територіальної громади. При формуванні Заболотівської ОТГ, ми неодноразово зверталися до голови Борщівської сільської ради Ігоря Розвадовського, депутатського корпусу з проханням приєднатися до новоутвореної ОТГ. Адже починаючи із 1939 року, з часу утворення Заболотівського району, який існував до 1964 року – ми були разом. Впродовж багатьох років ваші села входили до складу бувшого колективного господарства ім..Т.Г. Шевченка. Склалося так географічно, що посуті немає роздільної границі між селом Хлібичин та селищем Заболотів. Однак місцева влада Борщівської сільської ради не надала жодної обґрунтованої відповіді на наше звернення. Чому і з яких мотивів громада не вважає в даний час йти на об’єднання.

Виходячи із вимог Закону про децентралізацію влади, входити чи не входити в об’єднання поки що залишається за рішенням громади. А після завершення термінів децентралізації, ввійде в дію Постанова Кабінету Міністрів, про яку вище згадувалося. Однак ми були здивовані, що в порядок денний чергової сесії Борщівської сільської ради, яка проходила 27 липня цього року було внесено питання, Про приєднання Борщівської сільської ради до Матеївецької ОТГ Коломийського району. Добре, що спряв здоровий розум і дане питання було зняте з порядку денного і вирішено його обговорити на сходах громади і зробити подвірне опитування. Бо невже 13 депутатів, які були присутні на сесії, мали вирішувати, куди спрямувати громаду? До Заболотівської ОТГ чиМатеївецької ОТГ. А де думка жителівнаселенихпунктів? Де їм буде зручніше? Адже у Заболотові – лікарня, поліклініка, ліцей, музична школа, дитячий садок, пожежна частина, міжшкільний комбінат, будинок школяра, нотаріальна контора, аптеки та ін..В цих закладах працюють чимало жителів із території Борщівської сільської ради. Все це було враховано Івано-Франківською обласною радою  та обласною державною адміністрацією при формуванні Заболотівської об’єднаної територіальної громади.

Нам не відомо, що пропонує Борщівській громаді керівництво Матеївецької ОТГ. Знаємо одне: окремим фермерам, які обробляють землі на територіях тих чи інших сільських рад, дуже хочеться мати ці землі під своїм контролем. І зрозуміло чому. Об’єднана громада проведе чіткий облік земель, які у користуванні фермерів до гектара. А за це треба буде платити податок громаді.

Тому у 2017 році, жителі села Троїця повторно проводили подвірне опитування селян, адже і там їм “запропонували”до Матеївецької громади. А результат опитування говорить сам за себе – 85% за приєднання до Заболотівської ОТГ. Довго, нібито відмовою громади входити до складу заболотівської ОТГ, не вирішувалося питання в селі Іллінці. Проведенні опитування громади склали понад 90% про входження до Заболотівської ОТГ. І тут був певний “почерк” фермера. Аналогічні факти мали місце і по селу Рудники, однак після повторного опитування до Заболотівської ОТГ виявили бажання приєднатися більш 80%  жителів. Ми ще раз наголошуємо, щоб бути в тій чи іншій громаді – справа людей, їхнє право вибору. Але цей вибір має бути виваженим, спрямованим на перспективу успішного розвитку кожного населеного пункту.

Ми раді бачити Вас у нашій Заболотівській об’єднаній громаді.  Наша громада, яка працює лише пів року, але робить перші кроки, долаючи недоліки та упущення, вишукує нові форми та методи господарювання.

Більш детально у газеті “Вісник Заболотова” подано звіт головиЗаболотівської селищної ради об’єднаної територіальної громади  Івана Танюка, з яким ви зможете ознайомитися.

Нехай переможе здоровий глузд!

З повагою до Вас головаЗаболотівської селищної ради об’єднаної територіальної громади  Іван Танюк.

Старости:

Баглай Володимир Михайлович – в. о. старостиІллінецького  старостинськогоокругу

Майгутяк Іван Васильович - в. о. старости Троїцького старостинського округу;

Пилип’юк Іван Михайлович - в. о. старости Тростянецького старостинського округу;

Абрамюк Микола Михайлович - в. о. старости Рудниківськогостаростинського округу;

Левко Микола Васильович - в. о. старости Олешківського старостинського округу;

Палійчук Сергій Миколайович - в. о. старости Шевченківського старостинського округу;

Шиян Василь Іванович - в. о. старости Ганьківськогостаростинського округу;