Інформація  про  захворюваність жителів Заболотівської ТГ

Станом на 01.08.2022р. на території Заболотівської громади від початку пандемії підтверджено 1426 випадків захворювання на COVID-19, показник захворюваності становить 7003,59 на 100 тис. населення. Від початку пандемії всього позитивних результатів у дітей до 17 років 63, питома вага дітей з підтвердженим діагнозом становить 4,4% від усіх захворілих на COVID-19.

З початку 2022 року на COVID-19 захворіло 468 жителів Заболотівської ОТГ, з них дітей до 17 років – 28 (5,9%). За останні 5 тижнів не зареєстровано жодного підтвердженого випадку захворювання на COVID-19 серед жителів Заболотівської громади.

З початку пандемії захворів 21 медичний працівник (1,5%).

Усього від початку пандемії летальних випадків 38. Летальних випадків серед дітей не зареєстровано.

Звертаю вашу увагу, що від COVID-19 другу дозу отримали 4272 жителі Заболотівської ОТГ, що становить 25,4% від дорослого населення, бустерну дозу – 260 (6,1% від щеплених другою дозою). Слід зазначити, що щеплення від COVID-19 отримали 4 ВПО.

За інформацією МОЗ України захворюваність на COVID-19 по Україні зростає. Потенційно ми готуємось до можливої нової хвилі коронавірусу. Нагадую, що вакцинація залишається єдиним ефективним методом профілактики даного захворювання. Вакциновані переносять захворювання в легшій формі та не потребують госпіталізації. В Україні дозволили одночасно вводити вакцини проти COVID-19 та вакцини від інших інфекційних хвороб дітям від 12 років та дорослим. Це рішення затверджено наказом МОЗ України № 1067 від 20 червня 2022 р. Що дозволяє за один візит до закладу охорони здоров’я вакцинуватися від декількох небезпечних інфекцій.

Доводжу до відома, що в Україні дозволили введення другої бустерної дози вакцини проти коронавірусної хвороби усім людям віком від 60 років, а також людям віком 18-59 років із хворобами, які підвищують ризик важкого перебігу COVID-19. Відповідні рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) № 16-06/2022 були затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України № 1249 від 19 липня 2022 року.

Для другої бустерної дози рекомендовано застосовувати мРНК-вакцину (наразі в Україні це Comirnaty/Pfizer) з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої бустерної дози для таких груп населення:

• люди віком понад 60 років,
  • люди, які проживають у закладах догляду за літніми людьми,
  • люди з інвалідністю,
  • люди з імуносупресією,
  • люди віком 18-59 років з медичними станами, які підвищують ризик тяжкого перебігу COVID-19 (перелік станів можна знайти в рішенні НТГЕІ № 16-06/2022),
  • люди віком 18-59 років із численними хронічними захворюваннями, які підвищують ризик важкого перебігу COVID-19.

З метою профілактики COVID-19 необхідно вакцинуватися та дотримуватися санітарно-гігієнічних рекомендацій.