Територіальна оборона в Україні: що слід знати
Територіальна оборона (ТрО) — система загальнодержавних, військових та спеціальних заходів, що проводяться у мирний час та в особливий період з метою протидії військовим загрозам, а також для надання допомоги у захисті населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій.
Етапи формування :
- перший етап (вже розпочався) — у мирний період розгортаються бригади та батальйони, основою яких є військовослужбовці ЗСУ. До їхніх завдань входить командування, навчання та погодження цивільних осіб, які укладуть контракт про службу в резерві ТрО та захищатимуть територію за місцем свого проживання. Кожен батальйон налічуватиме до 600 осіб.
- другий етап – формування резерву тероборони. На цьому етапі за контрактом, що уклали, і службовцями в резерві тероборони закріплять зброю. Його видаватимуть під час навчання або у разі виникнення окремих ситуацій.
- третій етап передбачає створення у невеликих населених пунктах добровольчих формувань у територіальних громадах. Це відбувається лише після формування штату мирного часу та резерву для особливого періоду.
Щоб вступити до ТрО, слід звертатися до центрів комплектування та соціальної підтримки (колишніх військкоматів), до яких людина приписана.
Для вступу до лав тероборони необхідно підготувати такі документи:
В першу чергу
- заяву про бажання добровільно вступити на службу;
- висновок військово-лікарської комісії;
- копії всіх сторінок паспорта громадянина України;
- копія довідки про надання ідентифікаційного номера;
При проходженні спів бесіди додатково:
- копії свідоцтв про укладення шлюбу та народження дітей (за наявності);
- характеристика з місця роботи;
- копії документів про освіту;
- кольорова фотографія розміром 9х12.
Перед укладанням контракту на службу у резерві тероборони кандидати мають пройти медичне обстеження. Люди від 40 років мають пройти військово-лікарську комісію, адже участь у резерві передбачає інтенсивну підготовку.