ЩО НЕОБХІДНО ЗНАТИ ПРИ ВІДВІДУВАННІ ПЕРУКАРНІ
У кожного з нас є улюблений перукар, якого ми знаходимо завдяки рекомендаціям друзів чи шляхом багатьох спроб, до якого без попереднього запису не можна потрапити ні в якому разі.
Та чи замислювалися ви над тим, що проста процедура стрижки чи фарбування волосся може бути небезпечною для вас.
Наведу деякі приклади захворювань, з якими можна повернутися з перукарні.
- ФОЛІКУЛІТ – запалення волосяних фолікулів. Проявляється свербіжем, висипами та гнійними акне. Зараження може відбутися, якщо інструменти не простерилізовані, на них залишилися мікроорганізми , які можуть перейти на шкіру наступного клієнта.
- СТРИГУЧИЙ ЛИШАЙ. Ця хвороба проявляється червоними плямами, лусочками, випадінням волосся. Передається, коли на гребінці залишився грибок від минулого клієнта. Якщо лишай не вчасно пролікувати, то є всі шанси залишитися з некрасивими рубцями на шкірі та без волосся.
- ПЕДИКУЛЬОЗ – легко заразитися через гребінець і ножиці. Основний симптом – свербіж. Воші не смертельні, але це дуже неприємне явище.
- ГЕПАТИТ В – заразитися ним можна під час стрижки. Трапляється це при використанні погано оброблених інструментів у випадку порізу.
ЯКЩО ПІДВЕСТИ ПІДСУМОК ТО МОЖЕМО ЗРОБИТИ НАСТУПНІ ВИСНОВКИ:
- У майстра-перукаря повинно бути декілька комплектів інструментів, які після кожного клієнта повинні чиститися, митися та стерилізуватися. Майстер має проводити періодичну перевірку якості роботи свого стерилізатора.
- Після кожного клієнта, обов’язково проводиться дезінфекція і поточне прибирання поверхонь, до яких дотикаються відвідувачі (ручки дверей, ручки крісел, раковини для миття волосся, полиці робочих місць і т. ін.).
- Майстер повинен щорічно проходити обов'язкові медичні огляди.
- Перукарні повинні бути обладнані меблями, що мають вологостійке покриття та дозволяють вологе прибирання й дезінфекцію поверхонь. Якщо ви чекаєте майстра, сидячи на гарному диванчику з тканинною оббивкою – подумайте, скільки людей на ньому сиділи до вас і чи всі вони були здоровими, бо провести дезінфекційну обробку таким меблям складно.
Отже, кожен може подивитися на роботу свого майстра-перукаря по новому та обрати для себе безпечні умови отримання послуг!
Фельдшер санітарний відділення
епідеміологічного нагляду (спостереження)
та профілактики неінфекційних захворювань
Снятинського відділу Коломийського районного відділу
ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»
Катерина СЕРЕДЮК