РЕЗУЛЬТАТИ ЩОТИЖНЕВОГО МОНІТОРИНГУ ЗАХВОРЮВАНОСТІ НА ГРИП, ГРВІ ТА COVID-19 НА ТЕРИТОРІЇ ЗАБОЛОТІВСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

  • 113

За результатами щотижневого епідеміологічного моніторингу за 5 тиждень 2024 року на території Заболотівської громади зареєстровано 99 випадків ГРВІ, в тому числі 1 випадок COVID-19. Серед захворілих 79 дітей до 17 років, що складає 79,8% від усіх захворілих. У порівнянні з 4 тижнем 2024 року захворюваність зросла на 15,2%. Перевищення епідпорогу немає.

Нагадую, що найбільш ефективним методом запобіганню захворювання на COVID-19 та грип є вакцинація. Вакцинуватися проти грипу можна не тільки на початку, а й упродовж усього епідсезону захворювання на грип.

Щеплення проти COVID-19 є безоплатним, отримати його можна звернувшись до свого сімейного лікаря або пункту вакцинації. Рекомендований курс з первинної вакцинації проти COVID-19 та першої бустерної дози складається з 3 щеплень. Перша бустерна доза вводиться через 5 місяців після первинної вакцинації. Особам, які в групі ризику тяжкого перебігу захворювання, рекомендовано щепитися додатковою бустерною дозою через півроку після попередньої. Необхідність у додатковій бустерній дозі визначає лікар залежно від стану пацієнта та епідситуації.

За перших ознак захворювання необхідно звернутися до сімейного лікаря, не вдаватися до самолікування, а під час хвороби подбати про безпеку рідних та колег (залишатися вдома, використовувати індивідуальний посуд).

Бережіть себе та своє здоров’я!

Фото без опису