
10 КОМУНІКАЦІЙНИХ ПРИНЦИПІВ, АБИ ПОКАЗАТИ, ЩО ГЕНДЕРНА РІВНІСТЬ ДЛЯ ВАС ВАЖЛИВА
Досліджуючи питання забезпечення гендерної рівності знайшли цікавий матеріал від експертів Програми розвитку ООН щодо 10 принципів, які можна взяти за основу для формування культури гендерночутливої комунікації.

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РІВНИХ ПРАВ ТА МОЖЛИВОСТЕЙ ЖІНОК І ЧОЛОВІКІВ У СФЕРІ ПРАЦІ: ШЛЯХ ДО СПРАВЕДЛИВОГО СУСПІЛЬСТВА
Гарантування рівних прав та можливостей для жінок і чоловіків у сфері праці є ключовим аспектом забезпечення конституційного права на працю для кожної людини. Виключення гендерної дискримінації є важливою умовою формування громадянського суспільства, де кожен має рівні можливості, незалежно від статі.

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РІВНИХ ПРАВ ТА МОЖЛИВОСТЕЙ ЖІНОК І ЧОЛОВІКІВ
Тенденції часу свідчать, що якісне використання людського потенціалу, незалежно від статі, веде країну до прогресу, оскільки і жінка, і чоловік є рівноправними учасниками розбудови розвиненого суспільства, в якому може реалізуватися кожна людина, незалежно від її статі, уподобань, релігійних переконань, кольору шкіри і віку.

ГЕНДЕРНА РІВНІСТЬ В УКРАЇНІ: ГАРАНТІЇ КОНСТИТУЦІЇ ТА ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ПРАЦЮ
Гендерна рівність в Україні є основоположним принципом, закріпленим Конституцією та законодавством про працю.

ЩО ТАКЕ ГЕНДЕРНА РІВНІСТЬ?
Гендерна рівність — це рівноправність чоловіків і жінок у всіх сферах життя. Вона є невід’ємною частиною прав людини, передумовою демократії та соціальної справедливості.

ГЕНДЕРНА РІВНІСТЬ ТА ЇЇ ПЕРЕВАГИ
Євроінтеграційні прагнення України стали невід’ємними реаліями політичного сьогодення. Підписавши і ратифікувавши Угоду про асоціацію з Європейським Союзом, Україна продемонструвала відданість демократичним європейським цінностям та взяла на себе зобов’язання «враховувати питання рівності між чоловіками і жінками при розробці та впровадженні законів, постанов, адміністративних положень, політики і заходів».

ЧИ МОЖЛИВА ҐЕНДЕРНА РІВНІСТЬ МІЖ ЧОЛОВІКОМ ТА ЖІНКОЮ?
Рівність не означає, що жінки та чоловіки стають однаковими.

ГЕНДЕРНА РІВНІСТЬ ПРАВ ТА МОЖЛИВОСТЕЙ ЖІНОК ТА ЧОЛОВІКІВ У ТРУДОВИХ ВІДНОСИНАХ
Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у сфері праці має вагоме значення для належної реалізації кожною людиною конституційного права на працю. Виключення гендерної дискримінації у цій сфері є надважливим і для формування громадянського суспільства, де кожна працездатна людина матиме рівний обсяг прав та можливостей, з урахуванням пільг та обмежень, встановлених законодавством, для отримання роботи не в залежності від її статі, а виходячи з рівня фахових теоретичних знань, певних практичних вмінь та навичок, освіти, тощо.

Інформаційні матеріали Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з питань додержання рівних прав та права на приватність
3 серії відеопроекту стосовно протидії та запобігання дискримінації, який покликаний допомогти розібратися широкій аудиторії: що таке дискримінація, її форми та як їх розпізнати у повсякденному житті (розроблений за ініціативи Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та у співпраці з Представництвом Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні, який):