Важливо знати, куди звертатися по допомогу, які служби можуть надати консультації та, хто на місцевому рівні є координатором у сфері протидії домашньому насильству.
У рамках проведення Всеукраїнської акції «16 Днів проти насильства» працівниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини розроблено та презентовано посібник із запобігання та протидії домашньому насильству, у якому міститься інформація про поняття «домашнє насильство», його види, прояви та допомогу, яку може отримати постраждала особа.
З 25 листопада по 10 грудня в Україні триває щорічна інформаційна кампанія «16 днів проти насильства», мета якої – привернути увагу суспільства до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, торгівлі людьми та захисту прав жінок.
26.11.2024 року відбулося засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми Заболотівської селищної ради.
14 листопада в Заболотівській селищній раді відбувся тренінг для соціальних педагогів та шкільних психологів, присвячений важливим питанням протидії торгівлі людьми та гендерно-зумовленому насильству. Захід організовано в рамках проекту благодійної організації «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» за підтримки представництва Міжнародної організації з міграції.
18 жовтня, з нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, в Заболотові відбулася соціально-профілактична акція під назвою «Як не стати жертвою торгівлі людьми». Захід організували спеціалісти відділу соціального забезпечення населення та захисту прав дітей Заболотівської селищної ради Іванна Гордійчук та Олена Панько у співпраці зі старшим дільничним офіцером поліції відділення №1 м. Снятин Миколою Мургою (Коломийський РВ поліції ГУНП в Івано-Франківській області). Головна мета акції – підвищення обізнаності населення про ризики торгівлі людьми та методи їх уникнення.
Торгівля людьми – це злочин, за який передбачена кримінальна відповідальність. Кожен, незалежно від віку, статі, матеріального чи соціального становища може постраждати від нього.
12 березня 2024 року у рамках проекту «Забезпечення комплексного реагування з метою захисту осіб, які постраждали від насильства, пов’язаного з війною, торгівлі людьми, експлуатації чи гендерно зумовленого насильства у Івано-Франківській області» відбувся тренінг для членів міжвідомчих рад «Спільними зусиллями протидіємо торгівлі людьми».
«Чи чули ви про торгівлю людьми?» Часто на таке запитання як відповідь отримуємо: «Авжеж. Це коли людей тримають і не випускають нікуди, а також змушують працювати. А ще це сексуальне рабство».
Цими днями в місті Івано-Франківськ проходить тренінг на тему «Спільними зусиллями протидіємо торгівлі людьми», які охоплюють голів/заступників та секретарів міжвідомчих рад територіальних громад з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми.