Вірусний гепатит А та його профілактика

Вірусний гепатит А та його профілактика

  • Переглядів: 137

Печінка є одним із найважливіших органів в організмі людини, який відіграє важливу роль у метаболізмі, виділенні, травленні, осморегуляції, детоксикації тощо. Стан запалення печінки відомий як гепатит. Гепатит може бути викликаний надмірним вживанням алкоголю, ліків і аутоімунними реакціями. Однак, найпоширенішою причиною є вірусна інфекція.

Ротавірусна інфекція. Як захиститися?

Ротавірусна інфекція. Як захиститися?

  • Переглядів: 200

Ротавірус є найпоширенішою причиною спорадичної, важкої, зневоднювальної діареї у маленьких дітей у всьому світі (найчастіше у дітей віком від 3 до 15 місяців).

Ще раз про ВІЛ-інфекцію (СНІД)

Ще раз про ВІЛ-інфекцію (СНІД)

  • Переглядів: 158

Перша чверть двадцять першого століття показала людству всю небезпеку, яку несуть в собі вірусні інфекційні хвороби. Пандемія свинячого грипу у 2009 році у всьому світі, спалах геморагічної лихоманки Ебола в 2013 році в Африці і нарешті пандемія викликана вірусом Ковіду-19 у 2020 році нікого не залишила байдужим. Очевидно, що нашвидше поширюються ті віруси, які мають повітряно-крапельний шлях передачі і передаються від хворої до здорової людини при кашлі, чханні і навіть розмові. Менш розповсюдженими, хоча і не менш небезпечними є так звані кров'яні вірусні інфекції, які можуть передавтися через кров та інші біологічні рідини людини. До них зокрема відносяться віруси гепатиту В та С,  вірус імунодефіциту людини (ВІЛ). Тому хотів би ще раз нагадати неупередженому читачеві про синдром набутого імунодефіциту людини, який викликається вірусом імунодефіциту людини(ВІЛ).

16 жовтня святкуємо Всесвітній день здорового харчування

16 жовтня святкуємо Всесвітній день здорового харчування

  • Переглядів: 147

Мета Всесвітнього дня здорового харчування - привернути увагу громадськості до проблеми харчування. Правильне харчування є невід’ємною частиною здорового способу життя. В нашому організмі практично немає жодного органу чи системи, які могли б нормально функціонувати без правильного харчування.

Миття рук захистить вас і их, кого ви любите

Миття рук захистить вас і их, кого ви любите

  • Переглядів: 262

Гігієна рук убезпечує вас від зараження найбільш розповсюдженими інфекційними хворобами. Саме на руках зосереджена величезна кількість небезпечних й не дуже мікроорганізмів. Достатньо доторкнутись брудними руками, якими переносяться вірусні, бактеріальні й грибкові патогени, до слизових оболонок - і ви можете захворіти. 

12 жовтня - Всесвітній день зору

12 жовтня - Всесвітній день зору

  • Переглядів: 160

Всесвітній день зору у першу чергу присвячений проблемам боротьби з  очними захворюваннями, забезпечення якісної медичної  допомоги для виявлення порушень на ранніх стадіях.

ЩО РОБИТИ З ПІДЛІТКОВИМ КУРІННЯМ?!

ЩО РОБИТИ З ПІДЛІТКОВИМ КУРІННЯМ?!

  • Переглядів: 1708

Про шкоду куріння нам говорять з дитинства. У дитячому садочку, школі, вдома, у соцмережах. Однак кількість курців в Україні зростає.

Обережно! Лептоспіроз

Обережно! Лептоспіроз

  • Переглядів: 146

Лептоспіроз – це гостре природно-вогнищеве зоонозне (спільне для людей і тварин) інфекційне захворювання, яке супроводжується гарячкою, інтоксикацією, ураженням нирок, печінки, серцево-судинної та нервової систем, геморагічним синдромом тощо. Різноманітність клінічних проявів хвороби ускладнює її своєчасну діагностику, що призводить до пізньої госпіталізації хворого, розвитком ускладнень,  і як наслідок - до смерті. За показником летальності та ступенем тяжкості лептоспіроз займає одне з перших місць в інфекційній патології.

Йододефіцит в організмі: що варто знати

Йододефіцит в організмі: що варто знати

  • Переглядів: 678

Проблема йододефіциту актуальна для багатьох країн і розглядається Всесвітньою організацією охорони здоров’я як найбільш поширена причина захворювань неінфекційного характеру. Обмін речовин, регуляція процесів росту, психічного стану, роботи серцево-судинної системи і шлунково-кишкового тракту, терморегуляція. За все це відповідають гормони, що продукує щитоподібна залоза. Будівельним матеріалом для даних речовин виступає йод. Його недостатній вміст в організмі може призвести до серйозних порушень у роботі щитоподібної залози і стати причиною гіпотиреозу.