Педикульоз: що потрібно знати і як вберегтися?

Педикульоз: що потрібно знати і як вберегтися?

  • Переглядів: 1002

Педикульоз — це захворювання, яке розвивається внаслідок паразитування на людині специфічних комах (вошей , латинська назва pediculosis). Педикульоз супроводжується такими ознаками:свербіж в місцях укусів вошей, дрібні сірувато-блакитні плями на шкірі та наявністю яєць вошей так званих гнид у волоссі. Крім цих неприємностей педикульооз може сприяти розповсюдження серед людей цілого ряду специфічних інфекційних захворювань. Педикульоз викликають три види вошей: головна, платтяна та лобкова. Усі вони харчуються кров'ю людини. Відповідно, виділяють головний, платтяний і лобковий педикульоз.       Головний педикульоз — паразитування вошей на волосистій частині голови переважно на скронях, потилиці, тімені. Передається від людини до людини під час тісного контакту.      Лобковий педикльоз — паразитування вошей в ділянці лобка, також на волосяній частині живота, на вусах і бороді. Можна виявити серед статево активних осіб, які не дотримуються елементарних правил гігієни і часто змінюють статевого партнера, або ж мали контакт з такими людьми.     Платтяний педикульоз — паразитування  вошей які ховаються в складках одягу, білизни тощо.  Виявляються найчастіше у людей, які живуть у переповнених будинках з антисанітарними умовами, де одяг рідко міняють або перуть. Додатковим чинником, що сприяє зараженню є зниження імунітету. Щороку в Україні реєструється понад 100 тисяч випадків педикульозу. Хворіють педикульозом всі прошарки населення та вікові групи. Найбільш поширеним є головний педикульоз. Чому ж це захворювання привертає так багато уваги та потребує швидкого лікування і припинення передачі від людини до людини? Якщо говорити про педикульоз голови, то він супроводжується свербіжем у місцях укусу вошей. Головна небезпека цього виду у тому, що шляхом розчухування до якого спонукає постійний свербіж, можна занести вторинну інфекцію, яка матиме свої наслідки в залежності від виду.

Про захворюваність COVID-19 на території  Заболотівської ОТГ

Про захворюваність COVID-19 на території  Заболотівської ОТГ

  • Переглядів: 208

Станом на 15.08.2022р. на території Заболотівської громади від початку пандемії підтверджено 1427 випадків захворювання на COVID-19, показник захворюваності становить 7146,08 на 100 тис. населення. Від початку пандемії всього позитивних результатів у дітей до 17 років 64, що становить 4,4% від усіх захворілих на COVID-19.

Показник захворюваності на COVID-19

Показник захворюваності на COVID-19

  • Переглядів: 226

Станом на 08.08.2022р. на території Заболотівської громади від початку пандемії підтверджено 1427 випадків захворювання на COVID-19, показник захворюваності становить 7146,08 на 100 тис. населення. Від початку пандемії всього позитивних результатів у дітей до 17 років 64, що становить 4,4% від усіх захворілих на COVID-19.

Інформація  про  захворюваність жителів Заболотівської ТГ

Інформація  про  захворюваність жителів Заболотівської ТГ

  • Переглядів: 197

Станом на 01.08.2022р. на території Заболотівської громади від початку пандемії підтверджено 1426 випадків захворювання на COVID-19, показник захворюваності становить 7003,59 на 100 тис. населення. Від початку пандемії всього позитивних результатів у дітей до 17 років 63, питома вага дітей з підтвердженим діагнозом становить 4,4% від усіх захворілих на COVID-19.

Кліщовий вірусний енцефаліт: що це і як проявляється

Кліщовий вірусний енцефаліт: що це і як проявляється

  • Переглядів: 597

За даними ВООЗ, щороку на інфекції, які передаються кліщами, хворіє від 5 до 12 тисяч європейців. В Україні поширені хвороба Лайма та кліщовий вірусний енцефаліт, які трапляються у теплий період року і співпадають із активністю іксодових кліщів. Хоча кліщовий вірусний енцефаліт не реєструвався на територіях Городенківської, Заболотівської, Снятинської та Чернелицької громад в сусідніх (Львівській та Волинській) областях є ензоотичні території, на яких дане захворювання реєструється.

Кавун – літня насолода чи отруєння

Кавун – літня насолода чи отруєння

  • Переглядів: 189

Сезон кавунів та динь в Україні припадає на кінець липня і триває по вересень. Проте є декілька чинників,зокрема зміни клімату,надмірне застосування пестицидів та агрохімікатів,які прискорюють дозрівання цих плодів,тож з'явитися на ринках вони можуть від початку липня. Плоди багаті пектинами, вітамінами, мінеральними речовинами, фолієвою кислотою.

Інформація  про  захворюваність жителів Заболотівської ТГ

Інформація  про  захворюваність жителів Заболотівської ТГ

  • Переглядів: 187

Станом на 25.07.2022р. на території Заболотівської громади від початку пандемії підтверджено 1426 випадків захворювання на COVID-19, показник захворюваності становить 7003,59 на 100 тис. населення. Від початку пандемії всього позитивних результатів у дітей до 17 років 63, питома вага дітей з підтвердженим діагнозом становить 4,4% від усіх захворілих на COVID-19.

Як вберегтися від сальмонельозу?

Як вберегтися від сальмонельозу?

  • Переглядів: 160

Літо – це час спекотних днів і ночей, свіжих овочів та фруктів, відпочинку на природі, біля відкритих водойм із шашликами тощо. Проте, разом із задоволенням приходять певні небезпеки. Саме тому, влітку варто бути більш настороженим щодо харчових токсикоінфекцій, кількість яких значно збільшується в цю пору року завдяки сприятливим умовам для розмноження бактерій.

Навіщо проводити щеплення дітям?

Навіщо проводити щеплення дітям?

  • Переглядів: 175

Вакцинація на даний момент є найкращим способом захисту від інфекційних захворювань. Профілактичні щеплення з метою запобігання  захворюванням на туберкульоз, поліомієліт,  гепатит В, гемофільну інфекцію, дифтерію,  кашлюк,  правець,  кір, епідемічний паротит та краснуху  в Україні є обов'язковими!