Захворюваність жителів Заболотівської ТГ на вірусну інфекцію (COVID-19)
Інформація про захворюваність жителів Заболотівської ТГ на корона вірусну інфекцію (COVID-19) станом на 9:00 год 06.06.2022р.
Інформація про захворюваність жителів Заболотівської ТГ на корона вірусну інфекцію (COVID-19) станом на 9:00 год 06.06.2022р.
Мікробіологічна лабораторія Снятинського відділу Коломийського районного відділу ДУ « Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ» продовжує працювати без вихідних і проводити дослідження на визначення антигену SARS-CoV-2 (COVID-19) та ПЛР - тести ( в т.ч. знаття із самоізоляції) на платній основі.
Інформація про захворюваність жителів Заболотівської ТГ на корона вірусну інфекцію (COVID-19) станом на 9:00 год 30.05.2022р.
За вікном вже остання декада травня і стовпчик термометра вдень доходить до + 25 і + 30 градусів за Цельсієм, а тому настала пора нагадати про небезпеку кишкових інфекцій.
Інформація про захворюваність жителів Заболотівської ТГ на корона вірусну інфекцію (COVID-19) станом на 9:00 год 23.05.2022р.
Починаючи з 1988 року, 31 травня в Україні щорічно відзначається Всесвітній день без тютюну з метою зниження поширеності тютюнової залежності серед населення. Цей день покликаний нагадати про шкоду куріння, закликати тих, хто полюбляє палити, покинути цю згубну звичку.
Інформація про захворюваність жителів Заболотівської ТГ на корона вірусну інфекцію (COVID-19) станом на 9:00 год 16.05.2022р.
Агрокліматичні умови першої та другої декади травня, характеризувалися різкими перепадами температур та пониженою вологістю повітря.
У минулому році в Україні на ботулізм захворіли 98 людей, десятеро з них померли. Випадки захворювання на ботулізм реєстрували в усіх областях України, окрім Закарпатської, Луганської та Миколаївської областей. Найбільше випадків зареєстрували в Волинськійобласті — 9, у Житомирській, Львівській і Чернігівській областях — по 8, у Черкаській — 7.
15 травня щорічно увесь світ відзначає певними заходами Всесвітній день пам'яті померлих від СНІДу. Тому доречно буде ще раз нагадати всім нам про цю небезпечну інфекцію. ВІЛ-інфекція,- це соціально небезпечне вірусне інфекційне захворювання, яке розвивається внаслідок інфікування організму людини вірусом імунодефіциту людини(ВІЛ). Збудник захворювання — РНК вірус, що має вигляд спіралі у трикутній серцевині. Він носить назву ВІЛ (вірус імунодефіциту людини) і має три типи: ВІЛ 1 та ВІЛ 2, що є дуже поширеними у Західній Європі, та ВІЛ 3, на який виявляють переважно у американців та африканців. Вірус вражає Т-лімфоцити, що служать для його розмноження, та макрофаги, що розносять його по організму. Цей вірус тривалий час(місяцями і роками) паразитує у клітинах імунної системи(лімфоцитах, макрофагах), а також у клітинах нервової тканини організму людини. Це призводить до прогресуючої втрати функцій імунної, лімфатичної, нервової та інших систем організму. Інкубаційний або так званий скритий період від моменту зараження до появи клінічних симптомів при ВІЛ інфекції триває від кількох місяців до кількох років. Без лікування тривалість життя людини зараженої ВІЛ триває в середньому 9-11 років від моменту зараження і за цей період вірус розмножається в Т-лімфоцитах та руйнує їх. А так як лімфоцити відповідають за захист організму від різних мікробів та пухлин, то руйнування основної регулюючої клітини імунної системи призводять до незахищеності ВІЛ – інфікованої людини від опортуністичних інфекцій викликаних умовно-патогенними мікроорганізмами. Опортуністичними інфекціями зазвичай називають такі інфекції, які не можуть викликати хворобу у людей зі здоровою імунною системою, але можуть викликати хворобу у людей з ослабленою імунною системою. Виникають інфекційні захворювання шкіри, ротової порожнини, стравоходу, шлунково – кишкового тракту, легень. Пригнічення ланок імунної системи (лімфоцитів – кіллерів або вбивць ) призводить також до розвитку злоякісних пухлин.