ЩО ТАКЕ БОТУЛІЗМ. ЯК РОЗПІЗНАТИ ТА ЗАПОБІГТИ?

• Переглядів: 49

Ботулізм – це тяжке харчове отруєння, зумовлене споживанням продуктів, що містять ботулотоксин, який спричиняє хворобу, його не можна визначити за кольором або смаком.

4 ЛЮТОГО ВІДЗНАЧАЮТЬ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ПРОТИ РАКУ

• Переглядів: 92

4 лютого відзначають Всесвітній день боротьби проти раку. Його проголошено Міжнародним союзом по боротьбі з онкологічними захворюваннями за підтримки ВООЗ. Мета Дня – підвищення обізнаності про рак як про одне з найстрашніших захворювань сучасної цивілізації, привернення уваги до проблеми запобігання, виявлення та лікування цього захворювання. Щорічно в світі виявляється більше 10 млн. людей, в яких діагностовано онкозахворювання.

ПЕРЕЛІК ПОСЛУГ МІКРОБІОЛОГІЧНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ СНЯТИНСЬКОГО ВІДДІЛУ КОЛОМИЙСЬКОГО РВ ДУ «ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ УКРАЇНИ»

• Переглядів: 123

Мікробіологічна лабораторія Снятинського відділу Коломийського районного відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України» здійснює моніторинг зовнішнього середовища та об’єктів життєдіяльності людини, а також санітарно-бактеріологічні та бактеріологічні дослідження на замовлення фізичних та юридичних осіб.

Як вберегти дитину від кашлюку?

• Переглядів: 70

Кашлюк – це вкрай заразне захворювання дихальних шляхів, викликане бактерією Bordetella pertussis. Захворювання зустрічається тільки у людей.

ЩОДО ЗАХВОРЮВАНОСТІ НА ГРИП, ГРВІ ТА COVID-19 НА ТЕРИТОРІЇ ЗАБОЛОТІВСЬКОЇ ТГ

• Переглядів: 101

За результатами щотижневого епідеміологічного моніторингу за 3 тиждень 2024 року на території Заболотівської громади зареєстровано 93 випадки ГРВІ. Серед захворілих 53 дитини до 17 років, що складає 57,0% від усіх захворілих. У порівнянні з 2 тижнем 2024 року захворюваність зросла на 18,3%. Перевищення епідпорогу немає.

ЯК ПОВОДИТИСЬ, ЩОБ ЗИМОВА ПОРА НЕ СТАЛА ТРАВМОНЕБЕЗПЕЧНОЮ

• Переглядів: 123

З настанням холодів кількість травм як серед населення в цілому, так і серед працівників підприємств і організацій значно зростає. За мінусових температур погіршуються умови руху, керування.

Чим небезпечне бактеріоносійство?!

• Переглядів: 50

Бактеріоносійство (або бацилоносійство) — це перебування в організмі людини або тварини і виділення з нього збудників заразних захворювань без наявності видимих проявів хвороби.

ДИФТЕРІЯ: В ЧОМУ НЕБЕЗПЕКА І ЯК ЗАХИСТИТИ СЕБЕ?

• Переглядів: 144

Дифтерія - це гостре інфекційне захворювання, яке передається переважно повітряно-крапельним шляхом. За рахунок стійкості збудника в навколишньому середовищі, можлива і передача через предмети побуту (посуд, іграшки). При потраплянні дифтерійної палички в дихальну систему людини, вона виробляє токсин, в результаті дії якого виникають тяжкі функціональні та структурні зміни, інколи несумісні з життям.

ЕПІДЕМІОЛОГІЧНИЙ МОНІТОРИНГ ЗА ДРУГИЙ ТИЖДЕНЬ 2024 РОКУ НА ТЕРИТОРІЇ ЗАБОЛОТІВСЬКОЇ ГРОМАДИ

• Переглядів: 158

За результатами щотижневого епідеміологічного моніторингу за 2 тиждень 2024 року на території Заболотівської громади зареєстровано 76 випадків ГРВІ. Серед захворілих 52 дитини до 17 років, що складає 68,4% від усіх захворілих. У порівнянні з 1 тижнем 2024 року захворюваність знизилась на 63,2%. Перевищення епідпорогу немає.