
ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ СНУ
Всесвітній день сну відзначається щорічно у п’ятницю, що передує весняному рівноденню. Це гарна нагода для кожної людини проаналізувати, наскільки регулярним, здоровим та достатнім є її сон.
Всесвітній день сну відзначається щорічно у п’ятницю, що передує весняному рівноденню. Це гарна нагода для кожної людини проаналізувати, наскільки регулярним, здоровим та достатнім є її сон.
Щороку навесні із настанням тепла і пробудженням рослин активізуються іксодові кліщі. Їхня активність починається у квітні і триватиме до червня, потім вони знову будуть активні у серпні–жовтні.
Хвороба Лайма (іксодовий кліщовий бореліоз) – це природно-осередкове, інфекційне, полісистемне захворювання, яке розвивається після укусу кліща, зараженого бореліями (Borrelia burgdorferi, B.garinii, B.afzelii). Зараження також може відбутися при попаданні випорожнень кліща на шкіру з наступним їх втиранням при розчісуванні.
Ехінококоз – це небезпечне паразитарне захворювання, тяжка хронічна хвороба людини, яка викликається паразитуванням в організмі людини личинки гельмінта ехінокока. Характеризується хронічним перебігом та розвитком специфічних кіст в печінці, легенях, головному мозку та інших внутрішніх органах. Ехінококозом може захворіти будь-яка людина. Ця недуга має великий ризик розвитку ускладнень та інвалідизації. Імунітету проти цієї хвороби немає, як і немає специфічних видів профілактики.
Упередження та хибні уявлення про туберкульоз перешкоджають своєчасному виявленню хвороби та її ефективному лікуванню, а також стигматизують людей, які з нею зіткнулися
Туберкульоз (ТБ) — це інфекційне захворювання, спричинене бактерією Mycobacterium tuberculosis яка найчастіше вражає легені, але може вражати й інші органи та системи організму, передається під час кашлю, чхання, розмови з людиною, яка виділяє мікобактерії ТБ.
Щорічно у другий тиждень березня відзначається Всесвітній тиждень обізнаності про сіль. Метою Всесвітнього тижня обізнаності про солі є залучення суспільства до зменшення вживання солі у раціоні задля покращення здоров’я. Сіль – це невід’ємна частина практично будь якої страви. Вона вкрай необхідна для життєдіяльності людини. Щодня більшість з нас використовує сіль у харчування. Проте слід робити це збалансовано – знаючи про корисні та шкідливі властивості солі.
Весна… На ринках та в магазинах з'являється все більше овочів. Ранні овочі, особливо тепличні, можуть містити надмірну кількість нітратів.
В перших числах березня відзначаємо Всесвітній день боротьби з ожирінням. Надмірна вага й ожиріння є одним з найсерйозніших ключових проблем XXI століття і входить до числа неінфекційних захворювань, які можуть призводити до скорочення тривалості життя і є фактором ризику низки хронічних захворювань: серцево-судинних, цукрового діабету, щонайменше 12 видів раку, захворювання печінки й органів дихання, може впливати на психічне здоров’я.
Дану інформацію прошу розмістити на вашому веб – сайті в рубриці “Снятинський відділ Коломийського районного відділу Державної установи «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України».