ВІЛ-інфекція/СНІД: шляхи передачі, профілактика

• Переглядів: 180

ВІЛ-інфекція – це соціально небезпечне інфекційне захворювання, що розвивається внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), довготривалого переживання (персистенції)  ВІЛ в лімфоцитах, макрофагах  та клітинах нервової тканини. Руйнація імунітету та погіршення опору різного роду захворювання – так діє в організмі людини вірус імунодефіциту.

Літо – пора відпочинку дітей

• Переглядів: 241

Ось і розпочалися літні канікули. Як завжди, кожен з нас проведе їх по-різному. Подорожі, екскурсії, море, гори, походи, багато друзів - все це чекає на вас влітку.

ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД НОРОВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ

• Переглядів: 198

Норовірусна інфекція  (інша назва «шлунковий грип») – гостре висококонтагіозне інфекційне захворювання, яке спричинює вірус Норволк. Норовірусна інфекція може спричинити сильне блювання та діарею, які починаються раптово. Норовіруси дуже заразні й найчастіше поширюються в закритих і багатолюдних приміщеннях.

Сон  для  здоров'я

Сон для здоров'я

• Переглядів: 50

Усім нам потрібен здоровий сон. Адже це не просто про відпочинок для організму, а про величезний вплив на імунну систему, шкіру, настрій та здоров’я загалом.

Епідемічний паротит (свинка). Що варто знати про хворобу?

• Переглядів: 70

Епідемічний паротит - це гостре вірусне захворювання, під час якого відбувається запалення слинних залоз людини. Через те, що в хворого при цьому шия збільшується в об’ємі, в народі цю хворобу називають свинка.

Бути здоровим і жити довго: 6 простих правил

• Переглядів: 46

Медицина - потужна наука, але поки не всесильна. Лікарі знають, як лікувати серцево-судинні хвороби, гепатит С або здійснювати пересадку нирки, але досі немає вакцини від діабету або таблетки від ГРВІ. Водночас, багатьом хворобам ми можемо запобігти. Ми нагадуємо про прості речі, які захищають від хвороб і подовжують життя.

Епідемічний паротит

• Переглядів: 128

Епідемічний паротит (завушниця, свинка) - це інфекційне захворювання, під час якого відбувається ураження привушних слинних залоз. При захворюванні можливе порушення роботи підшлункової залози, щитовидної або паращитовидної залози, а також центральної нервової системи. Хвороба розвивається через ураження організму людини вірусом із родини параміксовірусів, який розмножується в верхніх дихальних шляхах, проникає в кровотік і вражає весь організм.

Інформація щодо захворюваності на грип та ГРВІ на території Заболотівської територіальної громади

• Переглядів: 142

За даними щотижневого епідеміологічного моніторингу за 19-ий тиждень 2023 року на території Заболотівської громади на ГРВІ захворіло 18 мешканців, показник на 100 тисяч населення становить 90,14. Перевищення епідпорогу немає. У порівнянні з 18-м тижнем 2023 року захворюваність знизилась на 37,9%.

Інформація щодо захворюваності на COVID-19 на території Заболотівської територіальної громади

• Переглядів: 159

Станом на 15.05.2023р. на території Заболотівської громади від початку пандемії підтверджено 1514 випадків захворювання на COVID-19, показник захворюваності на 100 000 населення становить 7581,75. Від початку пандемії всього позитивних результатів у дітей до 17 років 72 (4,8% від усіх захворілих на COVID-19).